yoga lektor

Michaela Hájková

,,Yoga is the journey of the self, through the self, to the self.“ 

– Bhagavad Gita

Specializace: vinyasa yoga, jin yoga, mindfulness

Příběh

Moje cesta k józe započala před šesti lety. To, co jsem z počátku brala jen jako ,,další druh  pohybu na mém seznamu“ se přeměnilo v něco hlubšího, silnějšího a krásnějšího. V té době jsem trochu bojovala sama se sebou. Nevěděla jsem, kdo jsem. Nevěděla jsem, jak mám se sebou pracovat. Každý mi sice neustále připomínal, že o sebe musím pečovat, jenže nikdo mi neukázal cestu, jak na to. Pro většinu z nás je snazší pečovat o svou vnější stránku, s tou vnitřní to bývá horší. 

Jóga mi ukázala, že ta cesta vede skrze mě. Představuje nástroj, jak všechno spojit dohromady. Jak propojit tělo, mysl i duši skrze ladný pohyb, a to všechno v rytmu vlastního dechu. Učí mě být pevně tam, kde se zrovna nacházím, a nelpět na tom, kde si myslím, že bych měla být. 

Jak se prohlubovala moje jógová cesta, začala jsem se víc zajímat o účinky dechu a ukotvení v přítomném okamžiku. Přirozeně jsem se dostala k mindfulness, které mě nadchlo. Prošla jsem 8mi týdenním kurzem MBST and MBSR, četla si knížky a prošla i několika dalšími specializačními kurzy. Vzdělání jak v józe, tak v mindfulness, považuji za součást svého života, protože díky němu se učím aktivní aplikaci všech metod a mohu se v praxi rozvíjet více do hloubky. Zároveň mi to umožňuje své znalosti předávat i druhým a ukázat jim, že k tomu, aby se vydali na cestu sebepéče, nepotřebují nic víc, než sami sebe a svůj dech. 

Mimo jógu a mindfulness se také věnuji psychologii a filozofii, v nichž se aktivně vzdělávám. V otázkách sebepéče mají bezesporu své místo a umožňují širší perspektivu, lepší pochopení a pomohou navést správným směrem.

Současné projekty & kontakt


ZAMĚŘENÍ

 mindfulness, eating psychology,  200 h yoga teacher training


JAZYKY

Angličtina


IG

michaela hajkovaa


Máte zájem o individuální plán? Neváhejte se ozvat.